Polecamy

Wypoczynek i zabawa w jednym – co warto kupić swojemu kotu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty to zwierzęta zarazem bardzo aktywne, jak i stosunkowo spokojne. Z jednej strony podczas zabaw usiłują zaspokoić swoje instynkty łowieckie biegając, drapiąc i potrącając łapką różne przedmioty, z drugiej strony większość życia spędzają na wypoczynku. Niektóre koty mieszkające z ludźmi w domu są w stanie nawet 80% czasu każdego dnia poświęcić na odpoczynek. Aby niewychodzący na zewnątrz kot czuł się w naszym domu szczęśliwy, należy zapewnić mu odpowiednie zabawki i akcesoria. Najlepiej takie, które kociak może sobie podrapać. Wśród nich najkorzystniej sprawdza się drapak dla kota.

Drapanie – czy to tylko kocia zabawa?

Postronnym obserwatorom wydawać by się mogło, że zwyczaj drapania o meble oraz inne przedmioty pełni u tego gatunku tylko funkcję zabawową. Jednakże oprócz funkcji typowo rozrywkowych, drapanie ma zasadnicze znaczenie dla kociej biologii, higieny i psychologii. Otóż podczas drapania kot jest w stanie usunąć obumarłe fragmenty pazurów tworząc miejsce na wyrośnięcie nowych. Drapiąc, kot zostawia na drapanym obiekcie indywidualny zapach. W ten sposób oznacza swoje terytorium. Drapanie pełni też istotne funkcje gimnastyczne. Używając drapaka dla kota, zwierzę rozciąga większość istotnych dla swojego funkcjonowania mięśni.

Rodzaje drapaków

Warto wspomnie o różnych rodzajach drapaków. Tak naprawdę istnieją trzy podstawowe modele. Wyróżniamy wśród nich:

– drapaki mniejsze, w formie pieńka bądź deski owiniętej sznurkiem,

– średniej wielkości drapaki, łączące w sobie kilka mniejszych albo z dodatkową dziuplą wypoczynkową,

– wysokie, wielopiętrowe meble łączące w sobie funkcjonalności drapaka, kojca, dziupli, zawierające dodatkowe akcesoria do zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio zadbać o końcówki włosów?
Jak odpowiednio zadbać o końcówki włosów?
Wraz z jesienią gwałtownie zmieniają się warunki pogodowe. Pomimo obecnego słońca, coraz częściej pojawia się również deszcz, a czasami burze. […]
O jakich kwestiach należy pamiętać, decydując się na budowę własnego kortu tenisowego?
O jakich kwestiach należy pamiętać, decydując się na budowę własnego kortu tenisowego?
Prywatny kort do świetne miejsce do gry w tenisa zawsze, kiedy ma się na to ochotę. Kort powinien mieć specjalną […]
Bezdech senny – objawy, przyczyny i leczenie bezdechu
Bezdech senny – objawy, przyczyny i leczenie bezdechu
Objawy bezdechu sennego to m.in. głośne chrapanie, budzenie się z krztuszeniem się lub łapaniem powietrza, uczucie zmęczenia w ciągu dnia […]
Ostatnie wpisy