Polecamy
Węgiel orzech – zalety tego rodzaju opału
Dom

Węgiel orzech – zalety tego rodzaju opału

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zbliżają się pierwsze mrozy, właściciele domów, czy też przedsiębiorstw muszą postanowić, czym podczas nadchodzącej zimy będą ogrzewali swoje posiadłości. Obecnie rynek daje nam szeroki wybór środków opałowych, co czyni podjęcie tej decyzji trudniejszym. Ostatnio popularność zdobywa tak zwany węgiel orzech. Czym on jest i jakie są jego największe zalety?

Węgiel orzech to rodzaj węgla kamiennego. Wyróżniany jest on przede wszystkim przez wzgląd na granulację, która oscyluje w przedziale od 20 do 40mm. Tym samym, węgiel orzech zalicza się do węgli grubych. Jest on także tak zwanym węglem płomiennym, ponieważ pali się długim płomieniem oraz silnie świecącym światłem. Węgiel orzech może poszczycić się także niską zawartością siarki. Dzięki temu, że stanowi ona od 0,7 do 1,7% tego produktu, węgiel orzech nie wpłynie negatywnie na przewody kominowe. Do zalet tego produktu należy także niska popielatość. To także pomaga w zaoszczędzeniu sobie problemów z gromadzącą się sadzą oraz innymi zanieczyszczeniami. Węgiel orzech jest również przyjazny środowisku.

Wszystkie te argumenty przemawiają zdecydowanie za tą formą opału.
Węgiel orzech jest często jest sprzedawany w workach. Zaletą węgla orzecha workowanego jest jego łatwiejsze przenoszenie, co jest dobre szczególnie wtedy, gdy od miejsca składowania opału, do pieca, musimy pokonać jakąś odległość. Oczywiście jeśli zechcesz, możesz zakupić go w formie pozbawionej jakichkolwiek opakowań.

Zakup opału na zimę jest bardzo ważną decyzją. Myślę jednak, że postawienie na węgiel orzech, będzie trafnym i odpowiedzialnym wyborem.
Jeśli szukasz opału na zimę, na tej stronie: https://www.sambudrol.pl/sklep znajdziesz szeroką ofertę różnego rodzaju opału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie typy łożysk stosować w samochodzie i kiedy
Jakie typy łożysk stosować w samochodzie i kiedy
Łożyska to kluczowe elementy każdego auta. Dzięki nim koła mogą się swobodnie obracać, pozwalając nam jechać, mimo że są zamocowane […]
W jaki sposób segregować odpady?
W jaki sposób segregować odpady?
Segregowanie odpadów, to coś, do czego Polacy nie mogą się przyzwyczaić. Oczywiście nie można generalizować, ale widząc osiedlowe śmietniki, ciężko […]
Rodzaje regałów metalowych
Rodzaje regałów metalowych
Regały metalowe posiadają ogromnie zróżnicowane możliwości zastosowania. Jedną z ich podstawowych ról jest używanie ich we wszelkich pracach magazynowych jako […]
Ostatnie wpisy