Polecamy
Węgiel orzech – zalety tego rodzaju opału
Dom

Węgiel orzech – zalety tego rodzaju opału

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zbliżają się pierwsze mrozy, właściciele domów, czy też przedsiębiorstw muszą postanowić, czym podczas nadchodzącej zimy będą ogrzewali swoje posiadłości. Obecnie rynek daje nam szeroki wybór środków opałowych, co czyni podjęcie tej decyzji trudniejszym. Ostatnio popularność zdobywa tak zwany węgiel orzech. Czym on jest i jakie są jego największe zalety?

Węgiel orzech to rodzaj węgla kamiennego. Wyróżniany jest on przede wszystkim przez wzgląd na granulację, która oscyluje w przedziale od 20 do 40mm. Tym samym, węgiel orzech zalicza się do węgli grubych. Jest on także tak zwanym węglem płomiennym, ponieważ pali się długim płomieniem oraz silnie świecącym światłem. Węgiel orzech może poszczycić się także niską zawartością siarki. Dzięki temu, że stanowi ona od 0,7 do 1,7% tego produktu, węgiel orzech nie wpłynie negatywnie na przewody kominowe. Do zalet tego produktu należy także niska popielatość. To także pomaga w zaoszczędzeniu sobie problemów z gromadzącą się sadzą oraz innymi zanieczyszczeniami. Węgiel orzech jest również przyjazny środowisku.

Wszystkie te argumenty przemawiają zdecydowanie za tą formą opału.
Węgiel orzech jest często jest sprzedawany w workach. Zaletą węgla orzecha workowanego jest jego łatwiejsze przenoszenie, co jest dobre szczególnie wtedy, gdy od miejsca składowania opału, do pieca, musimy pokonać jakąś odległość. Oczywiście jeśli zechcesz, możesz zakupić go w formie pozbawionej jakichkolwiek opakowań.

Zakup opału na zimę jest bardzo ważną decyzją. Myślę jednak, że postawienie na węgiel orzech, będzie trafnym i odpowiedzialnym wyborem.
Jeśli szukasz opału na zimę, na tej stronie: https://www.sambudrol.pl/sklep znajdziesz szeroką ofertę różnego rodzaju opału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Systemy magazynowe na wyciągnięcie ręki
Systemy magazynowe na wyciągnięcie ręki
Magazyn jest niezwykle ważnym miejscem w każdym przedsiębiorstwie. Jego zawartość, szybkość wychodzenia materiałów i półproduktów oraz to, jak zmieniają się […]
Jak wzmocnić włosy?
Jak wzmocnić włosy?
O długich i zadbanych włosach u kobiet możemy usłyszeć niemal codziennie. Wystarczy też spojrzeć na półki w sklepach z kosmetykami, […]
Sprawy finansowe firmy – jak je uporządkować?
Sprawy finansowe firmy – jak je uporządkować?
Sprawy finansowe i księgowe potrafią przyprawić o zawrót głowy każdą osobę prowadzącą firmę. Niezależnie od tego, czy jest to duże […]
Ostatnie wpisy