Polecamy

W jaki sposób można polepszyć działanie układu wydechowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ wydechowy jest bardzo ważny dla każdego silnika spalinowego. Umożliwia zebranie gazów ze wszystkich cylindrów w jedno miejsce, a następnie przetransportowanie ich pod podwoziem, tak by wylot znajdował się z tyłu auta. Dzięki temu kierowca i pasażerowie nie wdychają tego, które wyprodukował silnik ich własnego pojazdu. Czasami wydech zawodzi i potrzebne jest dokonanie pewnych napraw lub usprawnień. Sprawdzamy w jaki sposób można poprawić jego działanie.

Filtry i katalizatory

Konwerter katalityczny, zwany popularnie katalizatorem, ma praktycznie każde współczesne auto. W nieco starszych pojazdach może dojść do uszkodzenia wnętrza tego urządzenia, na przykład gdy jeździmy z wypadającym zapłonem. Wtedy temperatura w wydechu znacznie wzrasta i może dojść do stopienia wkładu, który znacznie utrudni przepływ spalin. Jeśli mamy w posiadaniu filtry cząstek stałych, może nas spotkać podobna sytuacja. Wtedy jednak restrykcję powoduje nie mechaniczne uszkodzenie, ale nagromadzenie się wewnątrz sadzy i popiołów. Naprawa polega na wymianie kompletnego elementu na nowy. Filtr można ponadto zregenerować, poprzez jego wypalenie i wypłukanie poza pojazdem.

Uszczelki i mocowania

W przypadku starszego pojazdu mogą pojawić się nieszczelności układu wydechowego. Poznamy je po tym, że auto będzie pracować głośniej niż kiedyś. Jeżeli przecieki spalin będą duże, samochód nie przejdzie przeglądu technicznego. W takiej sytuacji konieczne jest zakupienie nowych uszczelek i ich wymiana. Można je znaleźć na przykład tutaj: https://pamaku.pl/elementy-montazowe-i1868.html. Od razu warto wymienić mocowania gumowe, które po wielu latach na pewno są mocno sparciałe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe akcesoria potrzebne w pracy ratownictwa medycznego
Podstawowe akcesoria potrzebne w pracy ratownictwa medycznego
Szkolą się przez wiele lat, a i tak każdy dzień jest nową lekcją. Zwykle stoją na pierwszej linii, kiedy dochodzi […]
Mieszkanie w bloku czy dom na wsi – jak podjąć decyzję?
Mieszkanie w bloku czy dom na wsi – jak podjąć decyzję?
Zakup własnej nieruchomości to niezwykle istotny krok, który należy odpowiednio przemyśleć. Często jest tak, że trudno nam podjąć decyzję, bo […]
Podstawowe akcesoria i ubiór ochronny używany na co dzień przez lekarzy
Podstawowe akcesoria i ubiór ochronny używany na co dzień przez lekarzy
Każdy pracownik ochrony zdrowia ma na co dzień kontakt z wirusami, bakteriami i patogenami, które stanowią potencjalne zagrożenie dla jego […]
Ostatnie wpisy