Polecamy

Sporty wodne – czy warto postawić na kitesurfing?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W lato, gdy doskwiera nam lejący się z nieba żar, trudno jest myśleć o sporcie. W szczególności dyscypliny, które wymagają ciągłego wysiłku np. bieganie czy skakanie są dla nas uciążliwe. Jednak letnią porą nie chcemy całkowicie zaniechać sportu na rzecz wylegiwania się na plaży . Warto przecież zachować zdrowie i dbać o sylwetkę, aby przez cały okres parnoty, duchoty i skwaru była ona dla nas zadowalająca. Dlatego właśnie w takim momencie najlepiej postawić na sporty wodne takie jak np. kitesurfing. Czy jest taka forma aktywności?

Wiatr we włosach

Czy kitesurfing to dyscyplina dla wszystkich? Ten sport wodny polegający na poruszaniu się po wodzie na desce lub hydroskrzydle za pomocą latawca jest coraz bardziej popularny i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Może dlatego, że jest to potężna dawka adrenaliny, atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu i aktywność, którą z pewnością można pochwalić się przed rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Kitesurfing jest dla ludzi, którzy nie boją się ryzykować i odkrywać nowych pasji.

Miłość od pierwszego płynięcia

Nie ulega wątpliwości, że kitesurfing to także niezwykle ciekawa forma rozrywki. Jednak nie warto zabierać się za niego samemu. Istnieją różne kursy i szkoły, takie jak na przykład: https://www.kitecrew.pl/, które pozwolą nam zapoznać się z tajnikami kitesurfingu i oczywiście zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia. Jest to inwestycja zdecydowanie opłacalna, ponieważ ilość wrażeń i satysfakcji nie równa się żadnej ilości pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z pomocą jakich urządzeń można stworzyć wymarzone kino domowe?
Z pomocą jakich urządzeń można stworzyć wymarzone kino domowe?
Kino domowe to zgodnie z definicją zestaw urządzeń audiowizualnych wykorzystywanych do oglądania filmów lub słuchania muzyki. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu […]
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
Przystosowanie instytucji do potrzeb osób niepełnosprawnych
Przystosowanie instytucji do potrzeb osób niepełnosprawnych
Coraz więcej instytucji zostanie przekształconych w sposób umożliwiających korzystanie z nich przez osoby niepełnosprawne, w tym także z niepełnosprawnościami w […]
Ostatnie wpisy