Polecamy
Poradnik początkującego ogrodnika – wszystko co musisz wiedzieć o uprawie kwiatów
Dom

Poradnik początkującego ogrodnika – wszystko co musisz wiedzieć o uprawie kwiatów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o posadzeniu ogrodu kwiatowego powinna być oparta na własnych upodobaniach i preferencjach. Kwitnące rośliny jednoroczne, takie jak nagietki i słoneczniki, kwitną tylko przez jeden sezon. Rośliny te są łatwe w uprawie i mogą być sadzone w pełnym słońcu lub częściowym cieniu. Rośliny jednoroczne są często używane jako wypełniacze między większymi kwiatami lub wzdłuż granic. Decydując się na posadzenie roślin jednorocznych, należy wziąć pod uwagę, jak długo będą dojrzewać i jak długo utrzymają się w ogrodzie, zanim trzeba będzie je wymienić.

Byliny to rośliny, które powracają rok po roku przy niewielkim wysiłku z naszej strony. Wymagają mniejszej konserwacji niż rośliny jednoroczne, ponieważ nie trzeba ich przesadzać każdej wiosny, ale wymagają regularnego podlewania i zasilania przez cały sezon wegetacyjny. Byliny często mają kwiaty, które kwitną przez kilka miesięcy, a nie tylko przez jeden sezon, jak w przypadku roślin jednorocznych. Pielęgnacja kwiatów nie jest trudna, jeśli przestrzegasz kilku prostych zasad.

Wybierz odpowiednie kwiaty

Nie wszystkie kwiaty są stworzone do cięcia, więc starannie wybieraj swoje kwiaty. Na przykład, niektóre rodzaje lilii i orchidei będą żyć dłużej niż inne. Jeśli chcesz zachować kwiaty przez tydzień lub dłużej po ścięciu, najlepiej wybierz odmiany, które nie zwiędną szybko.

Nie przesadzaj z podlewaniem

Kwiaty muszą być regularnie podlewane, aby nie wyschły, ale zbyt duża ilość wody może spowodować ich gnicie. Podlewaj kwiaty dopiero wtedy, gdy gleba będzie sucha około centymetra pod powierzchnią – w przypadku większości roślin dzieje się to zazwyczaj co dwa tygodnie. Sprawdzaj też regularnie flower box — pudełko nie powinno być zbyt mokre, ani zbyt suche. Używaj ciepłej wody i unikaj nalewania jej na liście – niech spływa do podstawki pod doniczką.

Oszczędne stosowanie nawozów

Zbyt częste nawożenie może stymulować wzrost kosztem produkcji kwiatów – chociaż niektóre nawozy zawierają hormony roślinne, które wspomagają kwitnienie – dlatego używaj ich tylko wtedy, gdy są potrzebne i nie przesadzaj z ich ilością!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Każda firma ma obowiązek regularnych rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz ZUS. Co więcej, każda osoba, która w danym roku podatkowym […]
Za pośrednictwem kogo, znaleźć swój wymarzony dom?
Za pośrednictwem kogo, znaleźć swój wymarzony dom?
Brak sąsiadów za ścianą, grill we własnym ogródku, poranna kawa na tarasie – któż nie marzy o takiej codzienności? Zakup […]
Jak drony robią zdjęcia dobrej jakości?
Jak drony robią zdjęcia dobrej jakości?
Drony od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, znajdują zastosowania w wielu dziedzinach życia. Są przydatne, począwszy od […]
Ostatnie wpisy