Polecamy

Po czym poznać dobrej jakości biżuterię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria to nieodzowny dodatek do stroju każdej kobiety. Zawsze dodaje szyku oraz pewnej elegancji. Sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowych okazjach. Istnieje wiele miejsc, w których można ją kupić, jednak nie zawsze za ilością idzie jakość. Warto jednak wiedzieć, jak poznać metody oceny prawdziwej biżuterii. Zanim dokonamy zakupu, trzeba dobrze przyjrzeć się danemu produktowi.

Jak nie dać się oszukać?

Jeśli dokonujemy zakupu w renomowanym sklepie, który istnieje od wielu lat lub firma jest znana w świecie biżuterii ryzyko zakupu podrabianej biżuterii praktycznie nie istnieje. Znane marki, mają takie procedury, które nie pozwalają na wprowadzenie w obieg trefnej biżuterii. Ponadto każda biżuteria ma wybity znak oznaczający próbę. Należy go porównać z tabelą polskich cech i znaków probierczych. Biżuteria w renomowanych placówkach jest regularnie czyszczona, aby zachować tzw. shine co to znaczy? Połysk. Jest to szczególnie istotne w sklepach stacjonarnych, gdzie wiele osób może dotykać danego modelu.

Jeśli biżuteria ma przebarwienia, może to oznaczać, że wyrób jest jedynie pozłacany – cieniutka warstewka złota ulega ścieraniu, a warstwa złota zaczyna ciemnieć, na skutek reakcji chemicznych. Warto sprawdzić wcześniej ceny złota, pereł lub srebra. Wyroby kosztujące zadziwiająco mało są od razu podejrzane, dlatego nie dajmy się skusić wyjątkowym promocjom.

Jak sprawdzić w prosty sposób prawdziwość złotych wyrobów?

Jeśli przyłożymy magnes do złotej biżuterii, to nie powinno być absolutnie żadnej reakcji z jego zetknięciem. Przyciąganie kolczyków czy pierścionka do magnesu oznacza, ze na pewno nie są one oryginalne. Jest to bardzo dobra metoda, którą możemy wykonać samodzielnie.

Dlatego najlepiej wybierać produkty w znanych sklepach. Coraz większą popularnością cieszą się sklepy internetowe.  Na przykład na stronie https://www.shineline.pl/pierscionki-swarovski można znaleźć dużo dobrej jakości pierścionków. Takie firmy gwarantują bezpieczeństwo wysyłanych produktów, a przy tym cechują si fachowym doradztwem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować paczki świąteczne dla pracowników?
Jak przygotować paczki świąteczne dla pracowników?
Nie podlega wątpliwości, że atmosfera w miejscu pracy znacząco wpływa na wydajność pracowników oraz samą chęć do wykonywania obowiązków służbowych. […]
Wybór sukni ślubnej, której jakość będzie adekwatna do ceny
Wybór sukni ślubnej, której jakość będzie adekwatna do ceny
Suknia ślubna to nie tylko materiał. To symbol, który na zawsze będzie niósł ze sobą wspomnienia i chwile radości. Obecnie […]
Rzeczy przydatne podczas trekkingu
Rzeczy przydatne podczas trekkingu
Wiele osób uwielbia co jakiś czas wybrać się góry, aby pochodzić po szlakach i stromych zboczach. W trakcie takiej wyprawy […]
Ostatnie wpisy