Polecamy

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu klimatyzacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja montowana jest w określonym celu. Powinna wychłodzić odpowiednio powietrze w pomieszczeniu, podnosząc tym samym komfort przebywania w nim w upalne dni. Jeśli podczas montażu klimatyzacji popełnimy błędy, nie spełni ona naszych oczekiwań.

Najczęstsze błędy podczas montażu instalacji klimatycznej to:

  • Nieprawidłowe podłączenie instalacji skroplinowej do kanalizacji. Trzeba pamiętać o syfonie. Jeśli podłączymy wentylację bezpośrednio z kanalizacją, do naszego pomieszczenia będą przedostawały się brzydkie zapachy.
    Dodatkowo montując skraplacz nie zapominajmy o podkładek amortyzujących. W przeciwnym wypadku drgania z urządzenia przeniosą się z urządzenia na budynek.
  • Niesprawdzenie ciśnień w układzie po zakończeniu montażu i uruchomieniu klimatyzatora. Jeśli ciśnienie będzie nieprawidłowe, nasza klimatyzacja będzie działała krócej.
  • Instalacja klimatyzacji skroplinowej wbrew działającej sile grawitacji. Aby spływ skroplin odbywał się prawidłowo, a odwodnienie się nie zapowietrzało, konieczne jest wykonanie instalacji zgodnie z siłą grawitacji.
  • Podłączenie instalacji o długości bądź wysokości przekraczającej wartości dopuszczalne dla danego klimatyzatora. Spowoduje to spadek mocy chłodniczej.
  • Załamanie rurociągu podczas zaginania instalacji. Spowoduje to ograniczenie przepływu powietrza i niewłaściwą pracę urządzenia.
  • Złe umiejscowienie jednostki wewnętrznej. W pomieszczeniach mieszkalnych jednostki wewnętrzne powinny być umiejscowione w pobliżu okien. To okna wpuszczają najwięcej ciepła do domu. Umieszczanie wentylatora nad łóżkiem, kanapą lub stołem, czyli tam, gdzie przebywamy przez dłuższy czas zagraża naszemu zdrowiu.
  • Zły dobór mocy chłodniczej. Przyjętą normą jest 1 KW na 10 m2. Temperatura w chłodzonym pomieszczeniu nie powinna zbytnio odbiegać od tej na zewnątrz. Zalecana różnica to maksymalnie 7 stopni Celsjusza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich miejscach warto zainwestować w system alarmowy?
W jakich miejscach warto zainwestować w system alarmowy?
Duże znacznie dla zwiększenia bezpieczeństwa ma montaż systemów alarmowych. Dzięki nim wszelkie niepożądane sytuacje można wykrywać bardzo szybko i na […]
Pokój dla dziecka – podstawowe wyposażenie, jakie powinno się w nim znaleźć
Pokój dla dziecka – podstawowe wyposażenie, jakie powinno się w nim znaleźć
Pokój dziecięcy jest ważnym pomieszczeniem w mieszkaniu osób posiadających dzieci. Urządzając go, warto kierować się nie tylko estetyką, ale przede […]
Jak wyciszyć wnętrze samochodu?
Jak wyciszyć wnętrze samochodu?
Jeśli chcesz, aby Twój samochód był cichszy, to musisz go wygłuszyć. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają modele […]
Ostatnie wpisy