Kamionka jest materiałem znanym od dziesiątek lat. Wielu kojarzy się z wiejskim klimatem wiekowych chat, tymczasem współcześnie staropolskie zastawy dumnie wkraczają do nowoczesnych domów, jako te wyjątkowe i niezastąpione. Swój wielki powrót do łask kamionka zawdzięcza swoim właściwościom i niepowtarzalnej prezencji.
Sekretem trwałości wyrobów kamionkowych jest odpowiednie połączenie surowców, z których powstaje oraz sam proces produkcji. Kamionka jest mieszanką szamotu,gliny, piasku kwarcowego i soli kuchennej. Po uformowaniu naczynia są one wypalane w temperaturze powyżej 1200 st.C, dzięki czemu zyskują swoją wytrzymałość, trwałość i słuszny ciężar. Zawartość soli oraz minerałów wpływa na uzyskanie szklistej, ciemnej i gładkiej powierzchni. Finalnie produkty są nieprzesiąkliwe i odporne na działanie kwasów.
Naczynia z kamionki mają wszechstronne zastosowanie. Dostępne są w formie beczek do kiszenia warzyw, kubków na gorące napoje,maselnic, makutr, zastaw stołowych i garnków do zapiekania. Naturalne właściwości kamionki zapobiegają pleśnieniu jedzenia – co jest istotne w przypadku kiszonek, czy przechowywanych w naczyniach tłuszczy.
Doceniając wysokie właściwości kamionki warto zainwestować w co najmniej kilka kuchennych akcesoriów. Oprócz praktycznego zastosowania, kamionka ma swój niebywały urok, który nadaje styl i charakter każdej jadalni czy kuchni. Kompletując wyposażenie nie można zapomnieć o talerzach śniadaniowych, które dzięki swojemu naturalnemu urokowi, każdego ranka wprowadzą doskonały nastrój, a z biegiem lat staną się dla domowników symbolem wspólnych posiłków.