Polecamy
Jakie wyróżniamy rodzaje materacy?
Dom

Jakie wyróżniamy rodzaje materacy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najważniejszych części Twojego domu jest materac. Spędzasz jedną trzecią swojego życia śpiąc, więc będziesz chciał się upewnić, że twój materac jest nie tylko wygodny, ale także zapewnia wsparcie dla twojego ciała podczas snu. Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy wyborze materaca jest jego komfort. Gdyby jednak liczył się tylko komfort, jako posłania można by użyć starej opony samochodowej. Komfort bez wsparcia może powodować ból szyi lub pleców, a także bóle mięśni, dlatego posiadanie odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa jest kluczowe dla dobrego snu. Więc jaki rodzaj materaca powinieneś użyć? Oto kilka popularnych opcji: 

Materac sprężynowy

Materace sprężynowe są wykonane z warstwami stalowych cewek wewnątrz nich. Chociaż nie są znane z bycia najbardziej komfortową opcją, są niedrogie i trwałe. 

Materac piankowo-kokosowy

Materac piankowo-kokosowy to połączenie dwóch rodzajów materacy opisanych powyżej. Składa się z pojedynczego kawałka pianki pokrytego warstwą rozdrobnionej łupiny kokosa, która pomaga zapewnić wsparcie dla ciała podczas snu. Materace te są zazwyczaj bardzo wygodne i są dostępne w różnych rozmiarach. Dużo ciekawych egzemplarzy tego typu materaca będziemy mogli znaleźć za pośrednictwem witryny internetowej https://www.parwood.pl/materace-piankowo-kokosowe.

Materac lateksowy

Materace piankowe mogą występować w wielu różnych formach, ale zazwyczaj składają się z jednego kawałka bez oddzielne warstwy. Te materace są bardzo wygodne i miękkie, ale mogą nie zapewniać wsparcia, którego niektórzy szukają.

Materac powietrzny

Materace powietrzne składają się z pojedynczego kawałka pianki z otworem w środku, w który wdmuchuje się powietrze, aby stworzyć swoje łóżko. Tego typu materace są zazwyczaj niedrogie i łatwe w transporcie, ale mogą być niewygodne do spania, ponieważ pod spodem znajduje się niewielkie wsparcie w porównaniu z innymi opcjami, takimi jak materace sprężynowe lub piankowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty do biegania – jakie mają zalety?
Buty do biegania – jakie mają zalety?
Buty do biegania są przeznaczone do biegania, ale niektórzy ludzie używają ich do innych sportów. Jeśli biegasz po betonie lub […]
Co to jest i jak działa agencja pracy tymczasowej?
Co to jest i jak działa agencja pracy tymczasowej?
Agencja pracy tymczasowej oferuje rozwiązanie korzystne dla obu stron, które może przynieść korzyści zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Pracownik tymczasowy […]
Wynajem sprzętu rehabilitacyjnego – co dokładnie obejmuje?
Wynajem sprzętu rehabilitacyjnego – co dokładnie obejmuje?
Pacjenci, którzy w codziennym życiu potrzebują profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego borykają się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Wybrane z nich utrudniają samodzielne […]
Ostatnie wpisy