Polecamy
Jakie rodzaje elewacji budynków można wyróżnić?
Dom

Jakie rodzaje elewacji budynków można wyróżnić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów elewacji budynków. Na projekt elewacji wpływ ma zazwyczaj jego przeznaczenie, a także lokalizacja i styl. Możesz wybrać proste i gładkie rodzaje, jeśli wolisz minimalizm, lub wybrać bardziej wyszukane i ozdobne formy, na które ludzie z pewnością mimowolnie zwracać będą uwagę.

Czasem może wydawać się, że wszystkie fasady są takie same, jednak w rzeczywistości wcale tak to nie wygląda. Każde elewacji możesz nadać zupełnie inny charakter za pomocą wyboru różnych materiałów, kolorów czy zdobień.

Elewacje te są zazwyczaj wykonane z cegły lub kamienia, ale czasami stosuje się także inne materiały. Często posiadają elementy dekoracyjne, takie jak dostępne na stronie https://www.styrostyl.pl/sztukateria-elewacyjna-12 gzymsy, listwy czy łuki elewacyjne.

Elewacje ceglane

Cegła jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych stosowanych w budownictwie. Zazwyczaj stosuje się je w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak kamień czy beton.

Elewacje kamienne

Kamień jest używany od tysięcy lat jako materiał budowlany. Jest to naturalny materiał, który można łatwo kształtować i ciąć na różne rozmiary i kształty. Pozwoli więc na uzyskanie najróżniejszych efektów.

Elewacje betonowe

Beton jest sztucznym materiałem, który składa się głównie z wody i cementu. Jest mocniejszy niż kamień czy cegła, ale mniej elastyczny. Elewacje betonowe to najmniej ozdobny typ, który rzadko stosuje się w przypadku domów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, gdy podejrzewamy, że jesteśmy podsłuchiwani?
Co zrobić, gdy podejrzewamy, że jesteśmy podsłuchiwani?
Każdego dnia przetwarzamy mnóstwo informacji – większość jest oczywiście bez znaczenia. Z drugiej jednak strony istnieje wiele wrażliwych danych prywatnych […]
Te zabawki zachwycą małego fana motoryzacji
Te zabawki zachwycą małego fana motoryzacji
Motoryzacja to jedno z najpopularniejszych zainteresowań mężczyzn. Nawet tych najmłodszych! Z fascynacją obserwują oni różne modele samochodów, porównują ich kolory, […]
Rodzaje wanien, jakie można zastosować w aranżacji domowej łazienki
Rodzaje wanien, jakie można zastosować w aranżacji domowej łazienki
Łazienka to zaraz obok kuchni najważniejsze pomieszczenie w całym domu. To w niej domownicy mogą załatwiać swoje różnorodne potrzeby, dbać […]
Ostatnie wpisy