Polecamy
Jakie rodzaje elewacji budynków można wyróżnić?
Dom

Jakie rodzaje elewacji budynków można wyróżnić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów elewacji budynków. Na projekt elewacji wpływ ma zazwyczaj jego przeznaczenie, a także lokalizacja i styl. Możesz wybrać proste i gładkie rodzaje, jeśli wolisz minimalizm, lub wybrać bardziej wyszukane i ozdobne formy, na które ludzie z pewnością mimowolnie zwracać będą uwagę.

Czasem może wydawać się, że wszystkie fasady są takie same, jednak w rzeczywistości wcale tak to nie wygląda. Każde elewacji możesz nadać zupełnie inny charakter za pomocą wyboru różnych materiałów, kolorów czy zdobień.

Elewacje te są zazwyczaj wykonane z cegły lub kamienia, ale czasami stosuje się także inne materiały. Często posiadają elementy dekoracyjne, takie jak dostępne na stronie https://www.styrostyl.pl/sztukateria-elewacyjna-12 gzymsy, listwy czy łuki elewacyjne.

Elewacje ceglane

Cegła jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych stosowanych w budownictwie. Zazwyczaj stosuje się je w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak kamień czy beton.

Elewacje kamienne

Kamień jest używany od tysięcy lat jako materiał budowlany. Jest to naturalny materiał, który można łatwo kształtować i ciąć na różne rozmiary i kształty. Pozwoli więc na uzyskanie najróżniejszych efektów.

Elewacje betonowe

Beton jest sztucznym materiałem, który składa się głównie z wody i cementu. Jest mocniejszy niż kamień czy cegła, ale mniej elastyczny. Elewacje betonowe to najmniej ozdobny typ, który rzadko stosuje się w przypadku domów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki odtwarzacz muzyki zakupić do swojego domu?
Jaki odtwarzacz muzyki zakupić do swojego domu?
Muzyka pozwala się zrelaksować, dodaje energii, poprawia humor. Towarzyszy nam podczas sprzątania, gotowania czy jazdy samochodem. Jest nieodłączną częścią naszego […]
Jak dopasować bieliznę do sukienki?
Jak dopasować bieliznę do sukienki?
Każda kobieta lubi ładnie wyglądać. Niestety, nie wszystkie panie mają figurę modelki, a niedoskonałości w budowie ciała, mogą zniechęcić do […]
Jak zniwelować ból podczas wizyty u dentysty?
Jak zniwelować ból podczas wizyty u dentysty?
Strach przed bólem jest jedną z najczęstszych przyczyn odwlekania wizyty u dentysty zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. I […]
Ostatnie wpisy