Filtracja powietrza jest niezwykle ważnym elementem zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy. To właśnie tam produkowana jest znaczna ilość zanieczyszczeń i pyłów, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Jak zatem wygląda oczyszczanie powietrza w takich miejscach? Odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule.
W zakładach pracy często zachodzi konieczność zamontowania instalacji odpylającej. Jej głównym zadaniem jest dokładne oczyszczanie powietrza i uwolnienie od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Niektórzy decydują się również na montaż instalacji wentylacyjnej, która działa na podobnej zasadzie. Dodatkową funkcją takiego urządzenia jest niwelowanie nadmiaru ciepła, a także wilgoci.
Urządzenia tego typu, aby sprawnie działały, muszą posiadać odpowiednie filtry. Jednym z ich rodzajów – powszechnie stosowanych – są filtry kasetowe. Ten element jest niezbędny w takich miejscach jak, chociażby zakłady lakiernicze. Pyły, które produkowane są w trakcie malowania, mogą stanowić zagrożenie dla życia człowieka. Ten rodzaj filtrów cechuje się przede wszystkim łatwością montażu i demontażu, dlatego też ich regularna wymiana nie będzie stanowiła najmniejszego problemu. Znaleźć można filtry o różnych wielkościach – począwszy od tych niewielkich rozmiarów, nadających się bardziej do użytku domowego, a kończąc na dużych, nadających się do zakładów przemysłowych. Element ten może stanowić zabezpieczenie dla całego systemu filtracyjnego, gdyż wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia.