Polecamy

Jak wyciszyć wnętrze samochodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz, aby Twój samochód był cichszy, to musisz go wygłuszyć. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają modele typu kabriolet lub open-top. Chociaż większość ludzi myśli, że wygłuszenie jest tylko dla samochodów z głośnymi układami wydechowymi, pomaga ono również zmniejszyć hałas drogowy i hałas silnika. Może również zwiększyć wartość odsprzedaży Twojego pojazdu.

Poprawia komfort

Wygłuszenie samochodu jest istotną częścią wnętrza pojazdu. Może ono zredukować hałas drogowy, hałas silnika i inne odgłosy ze świata zewnętrznego, tak abyś mógł cieszyć się muzyką lub rozmową bez konieczności podnoszenia głosu.

Różne możliwości

Wygłuszenie można uzyskać na różne sposoby, w tym poprzez zastosowanie izolacji lub dodanie dodatkowego materiału wygłuszającego. Można również użyć mat wygłuszających, które są zwykle wykonane z gumy lub pianki i pomagają pochłaniać wibracje.

Izolacja akustyczna to czynność polegająca na zmniejszeniu transmisji dźwięku. Izolacja akustyczna jest stosowana w studiach nagraniowych, domach i pojazdach. Celem jest zapobieganie przedostawaniu się dźwięków do przestrzeni lub ich opuszczaniu przez struktury takie jak ściany, podłogi i sufity.

Izolacja akustyczna różni się od redukcji hałasu. Redukcja hałasu polega na zastosowaniu materiałów tłumiących, takich jak masa obciążona winylem. Materiały tłumiące pochłaniają część fal dźwiękowych pochodzących z jednej powierzchni i przekształcają je w energię cieplną, dzięki czemu do innej powierzchni dociera mniej dźwięku. W ten sposób działają zatyczki redukujące hałas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka jest idealna oprawa dla romantycznej kolacji?
Jaka jest idealna oprawa dla romantycznej kolacji?
Istnieje wiele sposobów na stworzenie nastroju romantyzmu, ale najlepszym sposobem jest stworzenie intymnego otoczenia. Romantyczna kolacja nie musi być wyszukana […]
Co stosować, w celu odnowy skóry?
Co stosować, w celu odnowy skóry?
Pierwsze oznaki starzenia się skóry Wygląd skóry jest jedną z najbardziej charakterystycznych oznak rzeczywistego wieku organizmu. Pojawiające się z wiekiem […]
Odpowiednie podparcie nóg odpowiedzią na wady postawy
Odpowiednie podparcie nóg odpowiedzią na wady postawy
Siedzący tryb życia, praca w biurze lub na stanowisku wymagającym ciągłego schylania się… mnóstwo jest czynników sprzyjających chorobom kręgosłupa i […]
Ostatnie wpisy