Polecamy
Firany i żaluzje – jak dopasować je do charakteru wnętrza?
Dom

Firany i żaluzje – jak dopasować je do charakteru wnętrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobierając osłony okienne do określonego pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, które cały proces decyzyjny ułatwią, a później pozwolą cieszyć się trafnym wyborem. Przede wszystkim ważna jest funkcjonalność. Ani żaluzje, ani firany nie powinny blokować całkowicie dostępu światła do pokoju, albo zasłaniać okna, tym samym zmniejszając powierzchnię pomieszczenia.

Jeśli poruszamy temat firanki do sypialni, to warto rozważyć tutaj kwestię ich długości. Wpływa to na już wspomniany dostęp promieni słonecznych, ale też aspekty praktyczne. Zbyt długa może się brudzić lub zwyczajnie uszkodzić. Drugą kwestią jest estetyka. Wybór materiału, wzoru oraz koloru powinien być zgodny ze stylistyką danego wnętrza i po prostu tam pasować.

Trudny wybór

W wyborze osłon okiennych najważniejsze kwestie to funkcjonalność oraz estetyka. W związku z tym żaluzje wewnętrzne lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach minimalistycznych, nowoczesnych, gdzie brak jest przepychu i nadmiaru ozdób. A właśnie odpowiednio dobrane osłony (np. wykonane z drewna) mogą wspaniale takie wnętrze dekorować.

Kolejne ich zastosowanie to przede wszystkim pomieszczenia biurowe, zwłaszcza w takich miejscach, gdzie oprócz standardowych okien istnieją ściany wykonane ze szkła. Wówczas za pomocą żaluzji można wygospodarować trochę intymności.

Z kolei firany sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, gdzie pragniemy stworzyć ciepły, domowy klimat. Powinny być dobierane indywidualnie do każdego wnętrza, np. w kolorowe motywy do pokoju dziecka, a z haftowanymi wstawkami do salonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Reklama – sposób na powiększenie zysków ze sprzedaży i nie tylko
Reklama – sposób na powiększenie zysków ze sprzedaży i nie tylko
Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą i chcąc osiągnąć z nią sukces, trzeba podjąć ryzyko i zdecydować się na poważne kroki […]
Zegarek jako sprawdzony prezent dla mężczyzn ceniących elegancję
Zegarek jako sprawdzony prezent dla mężczyzn ceniących elegancję
Wybieranie prezentu nie jest łatwą sprawą. Każdy, kto choć raz nie trafił z prezentem, zdaje sobie sprawę, jak frustrujące jest […]
Jakie cechy posiada dobry architekt?
Jakie cechy posiada dobry architekt?
Architekt jest profesjonalistą, który planuje, projektuje i ocenia budowę budynków. Wykonywanie zawodu architekta oznacza oferowanie lub świadczenie usług w związku […]
Ostatnie wpisy