Polecamy

Dlaczego zimą warto nosić czapkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to wyjątkowo malownicza, ale i wymagająca pora roku, podczas której warto zwrócić szczególną uwagę na to, by wybierane elementy odzieży dopasowane były do warunków panujących na zewnątrz. Podczas chłodniejszych, wietrznych lub śnieżnych dni, warto postawić na dobrze zabudowane kurtki oraz czapki, które zapewnią maksymalną ochronę dla wrażliwej na wychłodzenie głowy oraz szyi. Jakie modele są obecnie na czasie i po które z nich warto sięgać w mroźne dni czy wieczory?

Beanie, pompon, a może kaszkiet?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli czapek, które świetnie sprawdzą się zarówno jesienią, jak i zimą. Do najpopularniejszych, które doskonale chronią przed wpływem czynników atmosferycznych, należą m.in. beanie oraz nigdy nie wychodzące z mody kominiarki. Zwłaszcza te ostatnie świetnie sprawdzają się w czasie mroźnej zimy, zapewniając doskonałą ochronę nie tylko dla głowy, ale także szyi, karku oraz częściowo twarzy noszącej je osoby. Dzięki przylegającemu fasonowi można je nakładać również pod spód cieplejszej czapki z pomponem albo kaptura zimowej kurtki. Kominiarki mogą być noszone dosłownie przez wszystkich, świetnie sprawdzają się w męskich stylizacjach, jak również w przypadku dzieci, które mają zwyczaj zrywania z głowy wszelkiego rodzaju nakryć. Innym wyborem mogą być czapki w typie kaszkietu, jednak warto je nosić wyłącznie w nieco lżejsze i słoneczne dni zimy, kiedy nie wieje przenikliwy wiatr. Nakrycia głowy co do zasady mają chronić przed przemarznięciem i przewianiem, jednak warto zwrócić uwagę na to, jakie fasony są obecnie modne.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alimenty na dzieci – co warto wiedzieć o tej sytuacji?
Alimenty na dzieci – co warto wiedzieć o tej sytuacji?
Co to są alimenty na dziecko? Alimenty na dziecko to pieniądze, które jeden rodzic płaci drugiemu, aby pomóc w pokryciu […]
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
W jakie akcesoria należy się zaopatrzyć przed kupieniem psa?
W jakie akcesoria należy się zaopatrzyć przed kupieniem psa?
Zakup psa często jest przełomowym i emocjonującym wydarzeniem w życiu, nie należy jednak przyprowadzać czworonoga do domu bez uprzedniego przygotowania. […]
Ostatnie wpisy