Polecamy

Jak wiosną ubrać się do biura?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobieta pracująca w biurze codziennie rano zastanawia się, co ubrać do pracy. Często efekt bywa dziełem przypadku, ale nierzadko każda zapobiegliwa, szykowana kobieta z klasą, już zawczasu opracowuje potrzebne zestawy. Zaoszczędza w ten sposób wiele czasu każdego ranka.

Co jest potrzebne w szafie kobiety pracującej w biurze?

Najczęściej w takich miejscach obowiązuje dress code, w jednych miejscach bardziej wyśrubowany a w innych mniej. Do tych pierwszych należą wszystkie miejsca, gdzie firmę reprezentuje się ludziom z zewnątrz. Dlatego za każdym razem trzeba zrobić dobre wrażenie i nie myślimy tutaj wyłącznie o kompetencjach, aczkolwiek one są najważniejsze.

Granatowa spódnica i biała koszula jest dobrym rozwiązaniem, ale już z lekka przestarzałym. Elegancki, damski ubiór nie musi być nudny. Tak więc w szafie kobiety stylowej powinny się znaleźć bluzki damskie nie tylko w białym kolorze. Dobrze się sprawdzi kolor ecru do czarnej ołówkowej spódniczki. Wyjątkowo też prezentuje się blady, zgaszony róż dla bluzki damskiej, połączony z ciemnopopielatym dołem. Nie trzeba też być ciągle skazaną na spódnice. Spodnie świetnie prezentują się w biurze, jednak tutaj nie mamy na myśli ich sportowego charakteru. Jeśli chodzi o tkaniny, to dostępne są modele z dobrych wełnianych mieszanek, które się nie gniotą.

Alternatywą dla stroju dwuczęściowego jest sukienka. Tutaj również występuje spory wybór. Mała czarna może być nieco zbyt awangardowa do pracy, jednak skromna, popielata sukienka w dyskretną kratkę nada się w sam raz. Kto planuje zakup kilku sukienek do biura, może obejrzeć, co oferuje butik online. Dostępne kreacje można łatwo komponować  z innymi. Fotografie tam zamieszczone mogą być świetną inspiracją w temacie praktycznych kreacji do biura.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aloes – jak działa na skórę?
Aloes – jak działa na skórę?
Aloes to roślina sukulentowa, która od tysięcy lat jest wykorzystywana jako tradycyjna medycyna i zabieg upiększający. Żel z liści aloesu […]
Czy w wypożyczalni nart znajdziesz dobry sprzęt?
Czy w wypożyczalni nart znajdziesz dobry sprzęt?
Zawsze gdy jesteśmy pewni, iż będziemy regularnie i często wybierać się na stoki górskie, to wtedy warto zakupić własne narty […]
Formy wsparcia hospicjum
Formy wsparcia hospicjum
Opieka paliatywna w naszym kraju ma długą, niemal trzydziestoletnią historię. W największym skrócie polega ona na zajmowaniu się osobami nieuleczalnie chorymi i cierpiącymi, które wymagają leczenia w specjalnych i przyjaznych warunkach. Obecnie najbardziej popularne są trzy formy tego rodzaju opieki - hospicja stacjonarne, domowe oraz ośrodki opieki dziennej. Oto jedna ze znanych placówek działających w stolicy: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Ostatnie chwile życia w komfortowym otoczeniu Podstawową formą opieki paliatywnej jest hospicjum stacjonarne. Trafiają do niego ludzie, którzy nie mogą być leczeni w warunkach domowych z powodu np. gwałtownego nasilenia objawów choroby czy trudności z pielęgnacją (brak wykwalifikowanych lub chętnych osób). W tego rodzaju placówce cierpiący otrzyma zarówno pomoc stricte lekarską, jak i psychologiczną czy duchową. Zagwarantowana jest również opieka specjalistów z zakresu rehabilitacji. Alternatywą jest hospicjum domowe. Opieka ma w tym przypadku charakter holistyczny, czyli całościowy - chodzi o to, że bierze się pod uwagę nie tylko kwestie socjalne, ale też egzystencjalne. Istotą takiego podejścia są regularne wizyty lekarza, pielęgniarki, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego (lekarz musi odwiedzać chorego przynajmniej dwa razy w miesiącu, natomiast pielęgniarka - dwa razy w tygodniu). Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość przebywania osoby cierpiącej w warunkach najbardziej dla niej przyjaznych, czyli we własnym domu i w otoczeniu rodziny oraz bliskich. Trzecią opcją jest oddział dziennego pobytu, do którego pacjenci są dowożeni na zajęcia trwające średnio 5-6 godzin. Odpowiednią opiekę mają zapewnioną głównie w trakcie pobytu w takim miejscu.
Ostatnie wpisy